top of page

צוות הרבנים:
רבני איגוד תלמיד הקבוצה, העומדים לימינם של התמימים ללא הרף, נבחרים בקפידה כאשר שיקול אחד מרכזי עומד בפני האיגוד בבואו לבחור את הרבנים שיעצבו את דור העתיד של ליובאוויטש: מסירות!

רבנים ואנשי צוות,
הרואים במלאכתם שליחות קודש להעמיד דורות של חסידים ושלוחים, יראי -שמיים, מקושרים ולמדנים - ועושים מעבר ליכולתם להתמסר לצרכיהם הרוחניים והגשמיים של כל אחד ואחד מהתמימים בכל עת.  

רבני האיגוד - תלמידי חכמים בעלי שיעור קומה וחוש הסברה והתמדה - מעצימים את רוחם של התלמידים, ועוזרים להם
לממש את הפוטנציאל העצום הגלום בהם. לצד מענה על שאלותיהם בכל תחומי הלימוד, מסירת שיעורים והדרכת התלמידים בדרכי הלימוד, הרבנים מעניקים אוזן קשובה ללבטים הפנימיים של התמימים, משמשים להם כמשפיעים 'ועשה לך רב', נותנים בהם אמון ונוטעים בהם עידוד ותקווה להגשים את מטרותיהם הרוחניות. 

 

התלמידים השלוחים והמדריכים:

כנהוג בעולם ישיבות חב"ד, לצד הרבנים וצוותי הישיבה, קבוצה מובחרת של תלמידי ישיבה בוגרים - בוגרי 'קבוצה' בשנים הקדומות - משמשים כשלוחים ומדריכים בקרב תלמידי הישיבה הצעירים מהם. 

בראש ובראשונה, תלמידי השלוחים משמשים דוגמה חיה לבחורים חסידיים ויראי-שמיים, המסורים ללימוד התורה ומבצעיו הקדושים של הרבי. דמויות חיקוי, שכל אחד מהתלמידים בשנת הקבוצה, יוכל ללמוד מהם ולקבל מהם השראה ומוטיבציה לנהוג כמותם. חברים החווים יחד אתם את שנת הלימודים ושאפשר להתייעץ ולשתף אותם בגובה העיניים, בנושאים שלעיתים מורכב יותר לשתף אנשי צוות פורמליים. 

במסגרת תפקידם, התלמידים השלוחים נמצאים עם התלמידים בחגים ובזמנים החופשיים, יוזמים ומיישמים מבצעי לימוד, התוועדויות ואירועים מיוחדים, ולומדים בחברותות עם תלמידים הזקוקים לסיוע במגוון רחב של תחומים תורניים. 

בנוסף המדריכים המסיירים בפנימיות משמשים כשמיכת ביטחון עבור כל תלמיד והורה, ביודעם שתמיד יש מצוות הישיבה בפנימיות שקשוב לצורכי הבחורים, ועירני לכל סימן של מצוקה (גופנית או נפשית) ח"ו ומדווח על כך לצוות האיכפתי של הרבנים על מנת שתנתן לבחור העזרה המקסימילית ללא שיהוי.  

 

כל מי שמכיר את מפת מקומות הישיבה ב-770, הבחין בשנים האחרונות במספר שולחנות שנוספו במקומות מרכזיים ברחבי הזאל. עבור הצופה מן הצד, נראה הדבר כעוד שינוי בסדרי בית המדרש. אך עבור התמימים בקבוצה, מדובר על הכתובת החדשה עליה הם חלמו.

הכירו את צוות הרבנים הצעיר והרענן של איגוד תלמידי הקבוצה. אין אלו עובדי מוסד חינוכי שממלאים את שעות משרתם ומסמנים 'וי' על משימות הבוס… באיגוד תלמידי הקבוצה קיים צוות מסור ואכפתי, שמצבם הרוחני והגשמי של התמימים מעסיק אותם בכל רגע נתון. יעיד על-כך קצב התפתחותו והסתעפותו של המוסד, שספק אם יש גוף שיכול להתחרות ב'איגוד' ברמת ההשקעה והחשיבה הפרטנית של אנשי הצוות, כיצד ניתן לשפר ולהוסיף עבור תלמידי התמימים בכל מצב.

העדות המרגשת למאות המהפכות שמחוללים רבני האיגוד, היא כמות הבחורים שיושבים זמן רב מן הצד השני של השולחן, אל מול הרב - אברך חסידי צעיר ומסור שמישיר מבט ומשוחח עם הבחור בגובה העיניים - את הזמן הרב בו יושבים התמימים לשיחות עם צוות המשפיעים והרבנים, ממלאות שיחות אישיות בהן משמש הרב כאוזן קשבת לחוויות הבחור, הכוונה והדרכה במציאות היום-יומית, בניית מסגרת לימודים מותאמת ואישית המתבססת על היכרות אישית והבנה מלאה לצרכי הבחור.

וכמובן, במשך זמן רב בשעות הסדרים מקדישים הרבנים את עצמם ללימוד אישי עם בחורים, לימוד המוכיח את עצמו ומביא את חוויית הלימוד למקום חי ומעמיק יותר. כאשר חברותא ניגשת ללמוד עם הרב סוגיא בגמרא, או בחור מלבן עם המשיב אות במאמר - כמו גם סעיף מוקשה משולחן-ערוך, פניו המאירות של הבחור בסיום הלימוד - ממחישות יותר מכל את המהפך שמתחולל כאן…

גם את תפקיד המשפיע - 'עשה-לך-רב', קיים צורך למלאות. רובם של התמימים בשנת הקבוצה, "משאירים" בישיבה, בארץ הקודש, את המשפיע המוכר שליווה אותם בשנים האחרונות בעולם הישיבה. שמירת הקשר עם המשפיע שמעבר לים, היא משימה מורכבת ביותר, ובוודאי שלא מתאפשר קשר רציף ומסודר כפי שנדרש במיוחד בשנת הקבוצה. רבני האיגוד, אפוא, אינם רק נציגי ההורים שבבית המרוחק, אלא הם גם ממלאי מקומו של המשפיע שנותר בישיבה שבארץ. בכל התלבטות, ספק או מורכבות בה נתקל הבחור במהלך שהותו ב-770, הוא פונה בשמחה ובפשטות לרב הקרוב אליו מרבני האיגוד, ומקבל את היעוץ וההכוונה המתאימים.

הנהלת האיגוד משקיעה רבות בהכשרתם והדרכתם של צוות הרבנים. מידי תקופה מתקיימת השתלמות מושקעת לרבנים, עם רבנים, משפיעים ואנשי מקצוע מומחים מהשורה הראשונה. התכנסויות אלו מעניקות כלים עבור הרבנים להרחבת, שיפור וטיפוח העבודה עם הבחורים וקידום המגמות הרצויות באופן נכון ואפקטיבי. גם התוועדויות וערבי גיבוש בארגון הנהלת האיגוד תורמים לרבנים את הרצון והמוטיבציה להמשיך ולהשקיע בתמימים - דעם רבינ'ס קינדער.

5_edited_edited_edited.jpg
bottom of page