אודות 'איגוד תלמידי הקבוצה'

1/7

אודות:

'איגוד תלמידי הקבוצה' נוסד בשנת תשע"ח במטרה שכל תמים יוכל לנצל את שנת 'הקבוצה' בבית חיינו 'ליובאוויטש שבליובאוויטש' בצורה מקסימלית ללימוד מעמיק, להתקשרות לרבי מלך-המשיח ולהתעלות בעבודת ה' - ללא דאגות בגשם וברוח. 

האיגוד, הפועל במסגרת ובשיתוף-פעולה הדוק עם הנהלת ישיבת תומכי-תמימים ליובאוויטש המרכזית - 770, פועל בקדחתנות להשיב עטרה ליושנה ולהפוך את שנת הלימודים בבית-חיינו לשנה הדומיננטית והחשובה ביותר בחייו של כל תמים שתעצב את אישיותו כחסיד ושליח בהמשך חייו. שנה שלימה שכולה קודש - גדושה בלימוד מעמיק בנגלה וחסידות, התקשרות איתנה לרבי והתמסרות לעבודת ה' בדרכי רבותינו נשיאנו נשיאי חסידות חב"ד לדורותיהם. 

לשם כך, האיגוד פועל במקביל בכל המישורים הנוגעים לתלמידי התמימים הלומדים בישיבה, ושם לעצמו מטרה למצוא וליישם פתרונות יצירתיים, חדשניים ומהפכנים בכדי להתגבר על מכשולי העבר ולהביא לשינוי דרמטי בהתנהלות שנת 'הקבוצה' בעשורים האחרונים.    

הבסיס לפעילותו החיונית של האיגוד, נובעת היישר מהשטח - לבקשתם ותחנוניהם של תלמידי התמימים והוריהם לאורך הדורות, המכירים בערכה הנעלה של שנת הקבוצה אך בה-בעת מיועדת לקשיים רבים המלווים את התלמידים בהגיעם לארץ זרה ללא הוריהם וללא מעטפת הגנה מקיפה שתעמוד לצידם ותדאג למחסורם - צורך הכרחי בכדי לאפשר לתלמידים לשקוע לחלוטין בעולמה של תורה והתקשרות.

איגוד תלמידי הקבוצה שואף להעניק לכל תלמיד מענה פרטני המותאם לצרכיו; הכוונה וקשר אישי שיבטיחו את התפתחותו והעצמתו; מגוון מסלולי לימוד אתגריים - נושאי מלגות קיום - שיביאו למיצוי את הפוטנציאל הגלום בכל תלמיד ויעזרו לו להציב יעדים ושאיפות וייתרו לחלוטין את הצורך להשיג הכנסה צדדית; תנאי פנימייה ואש"ל איכותיים; צוות מורחב של רבנים ומשגיחים העומדים לימין התלמידים בכל עת ומסייעים להם להעמיק בלימוד ולהתגבר על כל קושי ואתגר; משגיחים ומדריכים למעקב אחר התקדמות התלמידים; מסלולי המשך וסמיכה לרבנות לתלמידים המעוניינים להמשיך לשנה נוספת; קורסי הכנה לחיי שליחות ורבנות המעניקים למשתתפים כלים מעשיים להתנהלות נבונה בכל תחומי החיים, ועוד. 

תות"ל המרכזית
יד-ביד עם הנהלת הישיבה:


מיום הקמת האיגוד, ובמהלך כל שלבי התפתחותו, הנהלת ישיבת תומכי-תמימים המרכזית -צועדת יד ביד עם האיגוד ומברכת את פועלו ומסירותו. חברי ההנהלה, הגה"ח הרב שניאור זלמן לבקובסקי והרה"ח הרב שלמה זרחי, מעודכנים בכל מהלך, משיאים עצה ומסייעים ככל יכולתם לפעילות האיגוד. 

"צוות 'איגוד תלמידי הקבוצה' הינו צוות צעיר רענן ומוכשר, הפועל במסירות, בהכוונה הדרכה והקשבה אישית. זה למעלה משלוש שנים שהינם פועלים בקרב התמימים שבאחריותם וניכרות התוצאות וההצלחה הרבה עם התמימים שעברו תחת ידם.
יש לציין באופן מיוחד שהצוות אינו נתון לחילוקים ומקבלים לאחריותם מכל סוגי הבחורים, דעות וכו'.
גם בפן הגשמי לא נחו מלפעול, ובאשר כמות התמימים המגיעים מדי שנה ללמוד בישיבת תות"ל המרכזית הולכת וגדלה, ופתחו פנימיות נוספות המאפשרות לריבוי התמימים כ"י להגיע ללמוד בישיבת תות"ל המרכזית.
והעולה על כולנה, פרויקט 'יששכר וזבולון' המעניק מסגרת לימודים רצינית ומאתגרת יחד עם מימון כספי, שכל תמים יוכל לשבת וללמוד ללא דאגות כלל וכלל."


הרב שניאור זלמן הלוי לבקובסקי | הרב שלמה הכהן זרחי

 

לבקובסקי_edited.jpg

הגה"ח הרב שנ"ז לבקובסקי

זרחי_edited_edited.jpg

הגה"ח הרב שלמה זרחי

1/6

מחזון לפעולה:

מיד עם הקמת 'איגוד תלמידי הקבוצה' בשנת תשע"ח, החל האיגוד במימוש החזון והקמת מסגרת מסודרת לתועלת תלמידי התמימים. הפעולה הראשונה, כללה את מינויה של דמות רבנית שעמדה בקשר הדוק עם התלמידים, הייתה קשובה לצרכיהם ולמדה לעומק את האתגרים העומדים בפניהם. בנוסף, בשעות אחר-הצהריים הוענקה הכוונה אישית וסיוע לתלמידים.  

בשנת תשע"ט, פעילות האיגוד המשיכה להתפתח וחמישה רבנים מונו לעמוד בקשר הדוק עם התלמידים ולסייע להם בגשם וברוח ולהעניק להם סיוע והכוונה. בנוסף, נפתחו שתי פנימיות איכותיות לתועלת התלמידים. בכך, האיגוד החל למצב את עצמו ככתובת קשובה לצרכי התמימים העושה כל שביכולתה לעמוד לימינם בכל נושא.  
בשנת תש"פ, הצוות המשיך להתפתח וכבר כלל עשרה רבנים ואנשי צוות ושלוש פנימיות. במהלך שנת תשפ"א, הצוות המשיך להתרחב והגיע לכדי 30 (!) רבנים ואנשי צוות העומדים לשירות התמימים בכל עת ובכל שעה, וחמישה פנימיות איכותיות ומטופחות המעניקות לתמימים בית חם ומסור.

פירות ההשקעה נראים היטב בשטח. ביקור בבית חיינו ממחיש זאת היטב. קול התורה מהדהד בין קירות הבית, בית משיח, והמוני תמימים לצד אברכים ורבנים, נראים בכל מהלך שעות היום ועמוק לתוך הלילה, עמלים על לימודיהם: גמרא והלכה, חסידות ושיחות קודש, ענייני גאולה ומשיח ועוד רבות. בין מאות הלומדים, נראים גם עשרות רבות של תמימים שבמהלך השנים הקודמות עלולים היו להיפלט מהמערכת, ואילו כעת הם זוכים לתשומת הלב הראויה, להעצמה ומסלולי לימוד מותאמים ליכולותיהם האישיות ושאיפותיהם. הודות למלגות הקיום המוענקות לתמימים העמלים בעמלה של תורה, מלוא זמנם של התמימים מוקדש לתורה, תפילה ועבודת ה' ואין להם צורך לצאת אף לרגע ממסגרת הישיבה בכדי להתקיים. 

לקראת השנים הקרובות, פועל האיגוד בעוז להעצים את הפעילות, להוסיף נדבכי עשייה חדשים ולדאוג לכך שאף תמים לא יישאר מאחור. התוכניות לעתיד מגוונות, וכוללות את רכישתו ושיפוצו של בניין 749 האגדי והכשרתו לשמש כפנימייה נוספת לתלמידים, שדרוג תוכניות הלימוד לתמימים הנשארים לשנת לימוד נוספת, קורסים להכנת התלמידים להמשך חייהם כחסידים ושלוחים, ועוד רבות.