top of page

'איגוד תלמידי הקבוצה'

מסגרת מהפכנית בישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש המרכזית 770 - בית משיח,

המתנהלת בעידוד ובהכוונת הנהלת הישיבה, ופועלת על-מנת שכל תמים בישיבה ב770 יצליח לנצל ולהפיק את המירב משנת שהותו עם הרבי.

פעילות האיגוד כוללת קשר אישי והכוונה לכל בחור, מסלולי לימוד נושאי מלגות כספיות, השגחה וסיוע בכל סיטואציה, דאגה לתנאים גשמיים מקסימליים, ועוד

דבר הנהלת הישיבה:

מיום הקמת האיגוד, ובמהלך כל שלבי התפתחותו, הנהלת ישיבת תומכי-תמימים המרכזית -צועדת יד ביד עם האיגוד ומברכת את פועלו ומסירותו. חברי ההנהלה, הגה"ח הרב שניאור זלמן לבקובסקי והרה"ח הרב שלמה זרחי, מעודכנים, מייעצים ומסייעים ככל יכולתם לפעילות האיגוד. 

"צוות 'איגוד תלמידי הקבוצה' הינו צוות צעיר רענן ומוכשר, הפועל במסירות, בהכוונה הדרכה והקשבה אישית. זה למעלה מחמש שנים שהינם פועלים בקרב התמימים שבאחריותם וניכרות התוצאות וההצלחה הרבה עם התמימים שעברו תחת ידם.

יש לציין באופן מיוחד שהצוות אינו נתון לחילוקים ומקבלים לאחריותם מכל סוגי הבחורים, דעות וכו'.


גם בפן הגשמי לא נחו מלפעול, ובאשר כמות התמימים המגיעים מדי שנה ללמוד בישיבת תות"ל המרכזית הולכת וגדלה, ופתחו פנימיות נוספות המאפשרות לריבוי התמימים כ"י להגיע ללמוד בישיבת תות"ל המרכזית.

והעולה על כולנה, פרויקט 'יששכר וזבולון' המעניק מסגרת לימודים רצינית ומאתגרת יחד עם מימון כספי, שכל תמים יוכל לשבת וללמוד ללא דאגות כלל וכלל."


הרב שניאור זלמן הלוי לבקובסקי | הרב שלמה הכהן זרחי

 

הרב לבקובסקי_edited.jpg
הרב זרחי_edited.jpg

מחזון לפעולה:

מיד עם הקמת 'איגוד תלמידי הקבוצה' בשנת תשע"ח, החל האיגוד במימוש החזון והקמת מסגרת מסודרת לתועלת תלמידי התמימים. הפעולה הראשונה, כללה את מינויה של דמות רבנית שעמדה בקשר הדוק עם התלמידים, הייתה קשובה לצרכיהם ולמדה לעומק את האתגרים העומדים בפניהם. בנוסף, בשעות אחר-הצהריים הוענקה הכוונה אישית וסיוע לתלמידים.  

בשנת תשע"ט, פעילות האיגוד המשיכה להתפתח וחמישה רבנים מונו לעמוד בקשר הדוק עם התלמידים ולסייע להם בגשם וברוח ולהעניק להם סיוע והכוונה. בנוסף, נפתחו שתי פנימיות איכותיות לתועלת התלמידים. בכך, האיגוד החל למצב את עצמו ככתובת קשובה לצרכי התמימים העושה כל שביכולתה לעמוד לימינם בכל נושא.  

בשנת תש"פ, הצוות המשיך להתפתח וכבר כלל עשרה רבנים ואנשי צוות ושלוש פנימיות. במהלך שנת תשפ"א, הצוות המשיך להתרחב והגיע לכדי 30 (!) רבנים ואנש
י צוות העומדים לשירות התמימים בכל עת ובכל שעה, וחמישה פנימיות איכותיות ומטופחות המעניקות לתמימים בית חם ומסור.

פירות ההשקעה נראים היטב בשטח. ביקור בבית חיינו ממחיש זאת היטב. קול התורה מהדהד בין קירות הבית, בית משיח, והמוני תמימים לצד אברכים ורבנים, נראים בכל מהלך שעות היום ועמוק לתוך הלילה, עמלים על לימודיהם: גמרא והלכה, חסידות ושיחות קודש, ענייני גאולה ומשיח ועוד רבות. בין מאות הלומדים, נראים גם עשרות רבות של תמימים שבמהלך השנים הקודמות עלולים היו להיפלט מהמערכת, ואילו כעת הם זוכים לתשומת הלב הראויה, להעצמה ומסלולי לימוד מותאמים ליכולותיהם האישיות ושאיפותיהם. הודות למלגות הקיום המוענקות לתמימים העמלים בעמלה של תורה, מלוא זמנם של התמי
מים מוקדש לתורה, תפילה ועבודת ה' ואין להם צורך לצאת אף לרגע ממסגרת הישיבה בכדי להתקיים. 

לקראת השנים הקרובות, פועל האיגוד בעוז להעצים את הפעילות, להוסיף נדבכי עשייה חדשים ולדאוג לכך שאף תמים לא יישאר מאחור. התוכניות לעתיד מגוונות, וכוללות את רכישתו ושיפוצו של בניין 749 האגדי והכשרתו לשמש כפנימייה נוספת לתלמידים, בניין 755 ושדרוג תוכניות הלימוד לתמימים הנשארים לשנת לימוד נוספת, קורסים להכנת התלמידים להמשך חייהם כחסידים ושלוחים, ועוד רבות. 

 

bottom of page